Back to top

O Spoločnosti

O spopločnosti

Spoločnosť ŠKOLSKÉ HOSPODÁRSTVO – BÚŠLAK, spol. s r.o. je slovenský líder vo výrobe bio oleja, mlieka a rastlinnej výroby. Sme progresívna spoločnosť, silne zameraná na bio produkciu. Naša farma a výrobné priestory sa nachádzajú v strednej Európe, a hospodárime na jednej z najúrodnejších oblastí južného Slovenska, v Žitnom ostrove.

Naša bio produkcia zahŕňa výrobu:

  • bio oleja – slnečnicový olej s vysokým obsahom kyseliny olejovej,
  • bio mlieka – surové kravské mlieko,
  • čerstvej zelenej bio špargle - záhradnícka produkcia,
  • bio rastlinnej výrobe – špalda, slnečnica a krmoviny.

                                        

Našou najsilnejšou stránkou je spoľahlivosť a vystopovateľnosť výrobkov. Je to výsledkom skutočnosti, že veľká časť slnečnicových semien je z našej vlastnej produkcie, a zvyšok od vybraných zmluvných dodávateľov. Preto je náš prémiový olej kompletne vystopovateľný, od zberu až po hotový produkt. Pri výrobe oleja sa zameriavame na bio aj konvenčný (môžeme nazvať tiež ako Naturálny) slnečnicový olej s vysokým obsahom kyseliny olejovej, vhodný na vyprážanie a fritovanie, taktiež do klasickej a studenej kuchyne. Vedľajším produktom lisovania oleja sú bio slnečnicové výlisky, ktoré sú hodnotnou krmovinou pre hospodárske zvieratá, čiže neprodukujeme odpad.

Naša produkcia bio mlieka zahŕňa zhruba 550 dojníc. Odberateľom dodávame bio surové kravské mlieko, voľne ložené. V súčasnosti sme vo fáze výstavby vlastnej mliekarne, s ambíciou spracovávať časť vlastnej produkcie mlieka na bio mliečne výrobky, aj bio mliečne výrobky bez laktózy. Na výrobu bezlaktózového mlieka sme zaobstarali revolučnú technológiu, pracujúcu na báze membránovej filtrácie.

Pestovanie Bio zelenej špargle je jeden z našich novších projektov. Pestujeme čerstvú zelenú špargľu s jasne zelenými výhonkami a fialovou špičkou. Vďaka unikátnej pôde a lokálnej mikroklíme, má špargľa z našich polí jedinečne lahodnú chuť a textúru. Vrelo odporúčame.

Bio poľná produkcia – tradične pestujeme slnečnicu pre našu lisovňu oleja, krmoviny pre našu farmu dojníc a špargľu. Jediný produkt, ktorý z poľnej produkcie dodávame externým odberateľom je tradične vysoko kvalitná bio špalda.

 

Spoločnosť ŠKOLSKÉ HOSPODÁRSTVO - BÚŠLAK ponúka

  • Bio slnečnicové oleje za studena lisované, vysoko tepelne odolné, vhodné na fritovanie, vyprážanie, varenie aj do studenej kuchyne.
  • Bio slnečnicové oleje za studena lisované, ochutené sušenými bio bylinkami a zeleninou. Odporúčajú sa predovšetkým na šaláty a studenú kuchyňu, ale pre vysokú tepelnú odolnosť olejov sú vhodné aj na tepelne upravované jedlá.
  • Konvenčné slnečnicové oleje za studena lisované, vysoko tepelne odolné, vhodné na fritovanie, vyprážanie, varenie  aj do studenej kuchyne.
  • Slnečnicové oleje za studena lisované, bez vône - vysoko tepelne odolné oleje, ktoré sú vákuovou destiláciou (vodnou parou) zbavené typickej chuti a vône. Na fritovanie, vyprážanie, varenie aj do studenej kuchyne  - v konvenčnej aj v BIO kvalite.

        Naše oleje sú k dispozícii aj v praktickom balení 5,10 a 20 litrov- ideálne aj pre gastro prevádzky a zariadenia spoločného stravovania. Pre potravinársky priemysel ponúkame oleje v IBC kontajneroch alebo cisternách.

Cookies